5 korzyści posiadania tempomatu w samochodzie

Posiadanie dobrej jakości tempomatu w samochodzie to przede wszystkim szereg korzyści, jakie z tego wynikają. Jeśli zastanawialiście się czy warto instalować tempomat w swoim samochodzie, to ta lista może pomóc w odpowiedzi na to pytanie. Co takiego daje tempomat w samochodzie osobowym lub dostawczym?

Oto pięć podstawowych korzyści z posiadania tego urządzenia we własnym aucie:

1. Przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin – oszczędzasz pieniądze, a przy tym dbasz o środowisko naturalne.

2. Pozwala skupić się na drodze, a nie na prędkościomierzu – możesz skupić się na innych elementach jazdy. Tempomat zadba, byś nie przekroczył/nie przekroczyła zadanej prędkości.

3. Pomaga uniknąć niezamierzonego przekraczania prędkości – nie musisz bać się przekroczenia dozwolonej prędkości i ciągle pilnować pedału gazu. Tempomat pomoże Ci to kontrolować.

4. Umożliwia ustawienie limitu maksymalnej prędkości pojazdu. – nigdy nie przekroczysz zadanej prędkości, gdy tempomat jest aktywny.

5. Redukuje zmęczenie kierowcy i zwiększa komfort jazdy – ciągłe trzymanie pedału gazu potrafi zmęczyć. Włącz tempomat i zdejmij nogę z gazu – tempomat utrzyma ustawioną prędkość za Ciebie.

 

Zainteresowaliśmy Cię możliwościami jakie dają tempomaty w samochodach? Skontaktuj się z nami i zamów tempomat do swojego auta!

Kontakt

 

Dowiedz się więcej - blog tempomaty.pl

Artykuły ekspertów, galerie z montażu tempomatów, wskazówki dla instatorów, nowości i wiele więcej..."

tempomat co to jest manetka tempomat

Tempomat – Czym jest? Jak działa? Dla kogo?

Tempomat co to jest? Tempomatem (połączenie z ang. tempo i automat) nazywa się urządzenie, którego zadaniem jest utrzymanie stałej prędkości pojazdu. Prędkość tę ustalamy sami, choć możemy w niektórych przypadkach także korzystać z ustawień domyślnych …

dla_kogo_tempomat

Dla kogo tempomat w samochodzie? Opinie użytkowników

Zastanawiasz się czasem czy Twoje auto ma wszystko czego potrzebujesz? Wyposażenie auta to bardzo ważny element naszego codziennego życia. Samochód nie służy tylko do przemieszczania się. Stał się on także wyznacznikiem pozycji społecznej, podnosi nasz …

Co to jest tempomat?

Co to jest tempomat? Jak działa w samochodzie?

Tempomat jest to urządzenie utrzymujące stałą prędkość pojazdu niezależnie od tego, czy pojazd porusza się po płaskiej nawierzchni, czy też pochyłej – w górę lub w dół. Kierowca nie musi naciskać pedału przyspieszenia, gdyż regulacja prędkości odbywa s …

jak-wlaczyc-tempomat

Jak działa tempomat? Poradnik specjalisty

Tempomat to urządzenie pomagające w utrzymaniu stałej prędkości pojazdu bez wysiłku kierowcy. Działanie tempomatu oparte jest na realizacji funkcjo regulatora typu PID, czyli ciągłego porównywania aktualnej prędkości samochodu z prędkością ustawioną pr …